Laureat Nagrody Publiczności LUX 2024

Pokój nauczycielski

Ilker Çatak

16 kwietnia w sali posiedzeń plenarnych Parlamentu Europejskiego w Brukseli poznaliśmy laureata Nagrody Publiczności LUX za 2024 rok. Gratulacje dla twórców zwycięskiego filmu „Pokój nauczycielski” w reżyserii Ilkera Çataka.

 

Przeczytaj więcej o ceremonii

 

 
Pokaż, że kochasz europejskie kino

 

 

O nagrodzie

lux-audience-award

Nagrodę Publiczności LUX przyznają Parlament Europejski i Europejska Akademia Filmowa (European Film Academy) we współpracy z Komisją Europejską i siecią kin Europa Cinemas. Konkurs to święto kina europejskiego. Ma on zwracać uwagę na ważne kwestie społeczne, polityczne i kulturalne w Europie.

Pokazy LUX

Wszystkie pięć filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX zostanie przetłumaczonych na 24 języki urzędowe Unii Europejskiej, a ich pokazy odbędą się we wszystkich państwach członkowskich. Nie przegap okazji, by obejrzeć filmy, ocenić je i wygrać atrakcyjne nagrody.

Zobacz więcej Pokazy LUX

27 razy kino

Sprawdź, jak zgłosić się do programu dla młodych kinomanów „27 razy kino” i zostać ambasadorką lub ambasadorem Nagrody Publiczności LUX. Razem z Parlamentem Europejskim propaguj europejskie wartości i różnorodność kulturową!

Zobacz więcej 27 razy kino

Partnerzy

logo together

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI!

,,Wspolnie.eu" to społeczność, która wierzy w demokrację i dąży do jej wzmocnienia w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jej celem jest nawiązywanie kontaktów z ludźmi z różnych zakątków Europy, aby wymieniać się wiedzą, zdobywać nowe umiejętności oraz zachęcać innych do głosowania w wyborach 2024 roku. Zarejestruj się i zaangażuj - im więcej osób weźmie udział w wyborach, tym silniejsza stanie się nasza demokracja!

ŚLEDŹ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Skontaktuj się z nami: luxaward@ep.europa.eu